Containercluster Linkerschelde-oever

Lees meer

De Containercluster Linkerscheldeoever (CCL) is een van de drie deelprojecten van ECA. Het project bestaat uit verschillende onderdelen, gelegen op de linkeroever van de Schelde. De kern is de aanleg van een Tweede Getijdendok.

Wat houdt CCL in?

Extra containerbehandelingscapaciteit

  • De aanleg van het nieuwe Tweede Getijdendok en de demping van het bestaande Noordelijk insteekdok zorgen voor extra ruimte en capaciteit voor containerbehandeling.
  • De logistieke zone Drie Dokken en de industrieel-logistieke zone De Bieshoek worden gerealiseerd.
  • Er worden twee nieuwe natuurgebieden, Doelpolder Zuid en Prosperpolder Zuid, en een bufferlandschap aangelegd.
Klik op de kaart om te zoomen

Meer over het project

Je kan het project op twee manieren verkennen. Via de projectonderdelen, die elk een concreet onderdeel belichten, of via overkoepelende thema's. Zo krijg je snel inzicht, of je nu gericht zoekt of het geheel wil begrijpen.

De projectonderdelen

CCL bestaat uit verschillende onderdelen. De kern is de aanleg van een Tweede Getijdendok. 

Thema's van CCL

Via verschillende thema's kan je de inhoud van CCL verder ontdekken. Van mobiliteit en luchtkwaliteit tot samenwerking of de inpassing van het project in de omgeving.

Door CCL wordt er meer werkgelegenheid en
welvaart gecreeërd.